Egy varázslatos világban vendégeskedve

Írta: Balog Mária, tanárnő

2020. 10.12.

Kik azok a Gömböcugrókák? Hogyan néznek ki? Hol találkozhatunk velük? Mekkorát képesek ugrani, ha már az ugrókák elnevezést kapták?

Millió és millió kérdés merült fel a hetedik osztályos tanulókban, amikor meglátogatták a Munkácsy Mihály Múzeum Ujvári Zsolt fotóiból készült kiállítását. A kérdések megválaszolásában Váncsa Klára, a kiállítás kurátora volt segítségünkre. Érthető magyarázatokkal, játékos és ösztönző feladataival elvarázsolta a tudásszomjas diákokat.

Fontosnak tartom az ilyen rendhagyó biológia órák ötvözését a hagyományos tantermi órákkal, mert tágítják a tanulók érdeklődési körét, elhivatott szakemberek mutatják meg az általuk képviselt tudományterület egy darabkáját.

Diákjaimmal a hallottak megvitatása során arra a véleményre jutottunk, hogy mindenkinek ajánlani tudjuk A mikrovilág csodái című tárlat megtekintését.