Önkéntes nap

Írta: Pecsenya Edit igazgató 2012. 10. 16.

Tisztelt Szülők!

Intézményünk 2012. október 27-én, szombaton a „Tedd szebbé a környezeted”elnevezésű önkéntes napot szervez. Ez a nap országos munkanap, így a tanulók megjelenése kötelező.

Ezen a napon étkezést nem tudunk biztosítani. (kivéve: kollégisták részére: reggeli+tízórai)

Rossz idő esetén 3 tanítási óra lesz megtartva.

Az önkéntes napon az alábbi tevékenységeket tervezzük megvalósítani, melyekhez szeretnénk az Önök segítségét kérni:

·         gereblyézés, levélgyűjtés
         sövénynyírás
·
         a faház ablakainak és az ajtó festése
·
         földterület kiásása az óvodai és iskolai játszótereken
         a kiásott föld elvitele
         gyepszőnyeg lerakása
·
         virágok átültetése (az előcsarnokban és az iskolában)
         szertárak rendbetétele
·
         papír és műanyag flakonok gyűjtése (erről már korábban készült tájékoztató, itt olvasható)

Ezúton kérjük Önöket, amennyiben valamelyik tevékenységben tudnának feladatot vállalni, ill. rendelkeznek a tevékenységhez szükséges eszközökkel, jelezzék az osztályfőnököknek.

Az alsó tagozatos gyermekek főleg a gereblyézés, levélgyűjtésben, a felső tagozatosok a szertárak a tornaterem és a felette lévő télikert rendbetételénél, ill. a papírgyűjtésnél tudnak segíteni. A középiskolások a festés, ásás, virágültetésben fognak közreműködni.

Amennyiben részt tudnak venni az önkéntes napon, kérjük, az osztályfőnököknél azt jelezzék.

Kérjük továbbá, hogy a tanulók részére szíveskedjenek gumikesztyűket, műanyag zsákokat, takarítóeszközöket, gereblyét, lapátot, seprűt biztosítani.

Örülünk annak, hogy közösen szebbé és esztétikusabbá tehetjük intézményünk környezetét.

Mutassunk példát gyermekeinknek!

Az általános iskola 1. osztályának tanulói az önkéntes napon szervezett munkákban nem vesznek részt. Szüleik részvételére a papírgyűjtésben és az egyéb munkáknál számítunk.

Békéscsaba, 2012. október 16.

Köszönettel:

Pecsenya Edit