Államtitkári látogatás iskolánkban

2013. január 16-án szerdán intézményünkbe látogatott:

Fuzik János: az OSZÖ elnöke

Štefan Daňo: a Szlovák Köztársaság főkonzulja

Hölvényi György: egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért  felelős államtitkár

Dr. Latorczai Csaba: nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár

Paulik Antal: főosztályvezető EMMI

A találkozó keretében a vendégek tájékozódtak az iskolában az elmúlt években lezajlott felújításról. Az iskola vezetése bemutatta a megvalósult felújításról készült prezentációt. Darabos Imre építész az új projekt terveit ismertette. Az iskola fenntartója, az Országos Szlovák Önkormányzat 22,5 millió Ft-os támogatásban részesült a békéscsabai Szlovák Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium felújításának újabb ütemben történő megvalósítására.

A megbeszélést követően a vendégek megtekinthették az intézményt, a már megvalósult beruházást és megismerhették a felújításra váró területeket.