IV. megyei angolverseny Békéscsabán

Írta: Csécsei Kitti 8. o. 2014. 03. 11.

2014. 03. 08-án az Erzsébethelyi Általános Iskolában került megrendezésre a IV. megyei angolverseny. Iskolánkat Skoperda Kíra, Kesjár Erzsébet Daniella, Krajcsó Tamara és Csécsei Kitti képviselte.

A verseny az elmúlt 3 évhez hasonlóan zajlott. Két korcsoportban versenyeztünk, egyik az 5-6. osztályosoké, másik pedig a 7-8. osztályosoké.

A verseny reggel 9 órakor köszöntővel kezdődött. Ekkor és ismertették a programot is.

A köszöntő után elkezdődött a verseny.

Az 1. feladat magnóhallgatás volt. Erre 15 percet kaptunk. Ez kicsit nehéznek bizonyult számunkra, de mi igyekeztünk mindent megtenni a siker érdekében.

Ezt követte az írásbeli forduló, amire 1 óránk volt. Itt egy 4 oldalas nyelvtani feladatlapot kellett kitöltenünk.

Utána egy negyed órás szünet következett. A szervezők szendviccsel és teával kedveskedtek a versenyzőknek.

A szünet után a projektek elkészítése következett. Erre fél órát adott a zsűri.

Az utolsó feladat szóbeli bemutatkozás volt az öttagú zsűri előtt. Ezt az akadályt mi könnyedén vettük.

Az eredményhirdetésig idegtépő várakozás következett. Valamennyien nagyon izgultunk.

Majd eljött a várva-várt pillanat. Vártuk, mikor mondják ki a csapatunk számát, ami idén a 9-es volt. Egyre jobban közeledtünk az 1. helyhez, mikor egyszer csak a 3. helynél meghallottuk a nevünket. Nagyon megörültünk, hogy az idén is dobogósak lettünk, és a sok munka eredménnyel járt.

Köszönjük Tóth Zsuzsanna tanárnőnek a felkészítést!