Mikulás kupa

Írta: Beraczka Ilona 2013. 12. 10.

2013. december 6.-án volt az a díjátadó ünnepség a Budapest Bank Bankműveleti Központjában, melyen intézményünk is nyert 400 ezer forint adományt, melyet pénzügyi kiadványokra és pénzügyi tanfolyamokra költhetünk el. Erről az eseményről újságcikk is készült, melyet el lehet olvasni itt: http://www.beol.hu/bekes/kozelet/otmillios-adomany-civil-szervezeteknek-528631

A pályázatban két különböző tanfolyam lett megcélozva: az egyik tanfolyam a diákok részére lesz megszervezve, ezen megtanulhatják, miként lehet használni a bankkártyát, bankszámlát, milyen befektetési lehetőségek vannak, hogyan spóroljanak, tegyenek félre, és takarítsanak meg pénzt, mit jelent a diákhitel, hogyan használható fel, és ehhez hasonló kérdések. A tanfolyam 10-20 óra, ez még nincs teljesen lefixálva, az időpont sem egyértelmű még, de a terv szerint a második félévben kerül sorra. A másik tanfolyam már a felnőtteknek szól: pedagógusok, intézményi dolgozók és tanulók szülei számára lesz megszervezve, és mivel pályázaton nyertük, így ez is ingyenes lesz. Itt a fő témák: hitelfelvétel, hitelekkel kapcsolatos információk, számítások, lakástakarék, állami támogatás igénybevétele, befektetések, megtakarítások, családi költségvetéssel kapcsolatos kérdések.

Köszönjük a Budapest Bank támogatását!

Beraczka Ilona