Gyerek- és DÖK nap a Szlovákban

Írta: Mezősi Abigél, Kukla Zsuzsanna 6. osztály 2014. 6. 13.

2014. 06. 12-én a Szlovák iskolában a tanulók számára gyerek- és DÖK nap volt. Amíg az alsósok csoportokban játszottak, eközben a felsősök és a gimnazisták készültek a főzőversenyre vagy fociztak.

Az alsósok a csapatmunka után kézműveskedtek. Az idősebbek már elkezdték a főzést. A szorgos szakácsokat zenével szórakoztatták Szeljak Bence jóvoltából. A zsűritagok: a konyhán dolgozó Éva néni, Czégény Marika néni és Tóth Zsuzsanna tanárnő volt. Mialatt szorgoskodtak a séfek a zsűri megtekintette a készülő ételeket.

A kínálatban voltak: rablóhús, csilisbab, krumplipaprikás, különböző pörköltök és grillezett ételek. A zsűri már alig várta, hogy megkóstolhassa az ínycsiklandó ételeket.

Minden osztály számára vidáman teltek ezek a percek J.

A felsősöket és a gimnazistákat külön értékelték. A felsősök közül a 6. osztály csirkepörköltje lett a legjobb, a gimiseknél a 10. osztály rablóhúsa nyert, de a többiek kedve se lankadhatott hisz minden osztály kapott jutalmat.

A végén a nagyobbak is kipróbálhatták a kézműveskedést.

További képek a Képgalériában