Önkéntes nap

Írta: Varga Edit 2014. 5. 10.

A szombati munkanapot igazán hasznosan töltöttük el az iskolában. Az önkéntes nap keretén belül pár óra alatt újjávarázsoltuk , kitakarítottuk  környezetünket. A többes szám ebben az esetben igazán az általánosságot fejezi ki, hiszen az óvodásoktól kezdve a gimnazistákig, a tanárok, de még a szülők is keményen dolgoztak.  A terv először nagyon meghökkentőnek tűnt, de a megvalósításakor a jókedv, a rugalmasság volt a jellemző. Mindenkinek égett a keze alatt a munka. Az óvodában burkolatot raktak le az udvaron, mászókát festettek, virágágyásokat  rendeztek. Közben papírgyűjtés zajlott, úgy, mint a „ békebeli  időkben „ . Az épületnek nem volt olyan zuga, amit ne takarítottak volna ki, rendeztek volna át. De a tornateremben még meszelés is volt, sőt, még ebből is kivették a részüket a diákok! A szertárakat újra  rendezték, portalanították. Az épület körül nem maradt egy szál gaz sem!  Több diák úgy nyilatkozott, miközben megtörölte homlokát az izzadságtól, hogy ő bizony szívesebben teszi ezt, minthogy ebben a szép időben a padban kuksoljon. Igazán vidáman telt ez a nap, és valahogy mindenki megcsillanthatta valamiben tehetségét, ügyességét. Reméljük, hogy valóban fejlesztő jelleggel maradt meg ez az élmény, és a későbbiekben mindenki jobban odafigyel környezetére!

További képek a képgalériában