Általános iskolások szlovákiai táborozása: „Poznaj svoje korene”

A Magyarországi Szlovákok Szövetsége 2013. szeptember 15. és szeptember 24. között szlovákiai nyelvi tábort szervezett.

Immár hagyomány, hogy minden év elejét a felső tagozatos tanulók közül néhányan nyelvi táborozással kezdik. Így volt ez ebben az esztendőben is. Az ötödik, hatodik és hetedik osztályosok közül került ki az a 21 diák, aki tanulmányi munkája, szorgalma, magatartása alapján érdemessé vált arra, hogy iskolánkat képviselje a szlovákiai Hronecban.

Ez az oktatási forma része a szlovák nyelv hatékony elsajátításának. A hagyományos iskolai oktatás helyett nyelvi és zenei foglalkozásokon vesznek rész, amelyet szlovákiai pedagógusok tartanak: Anita Mendelová, Elena Kačaliaková, Iveta Vajcíková, Alžbeta Kulaviaková.

A szabadidő hasznos és színes eltöltését, a nyelv elsajátítását szlovákiai animátorok segítik.

Hétvégén kirándulások, túrák, történelmi nevezetességek megtekintése, városnézés várja a táborozókat.

A tanulók kíséretét István Mária és Némethné Lopusnyi Zsuzsanna tanárok látják el.

Hasznos időtöltést kívánunk nekik.