Látogatás a Szlovák Tájházban

2013. 10. 022.

2013. október 17-én iskolánk harmadik osztályos tanulói ellátogattak a Garay utcán lévő Szlovák Tájházba, ahol Lészkó Attila segítségével nagyszüleink régi használati tárgyaival ismerkedhettek meg a „podsztyenkás” ház belsejében.
A gyerekek örömmel fedezték fel azokat az eszközöket, amelyeket a nagyszüleik padlásán is megtalálhatóak, megpihenhettek a búbos kemence padkáján, leülhettek a „lavicskára”, közelebbről megfigyelhették a konyhai eszközöket, a szövőszéket, sajtárt vagy a mángorlót.
Lészkó Attila tárlatvezetőtől régi szokásokat is meghallgathattak, megtudták azt is, hogy miért kell belépéskor átlépni a ház küszöbét, vagy éppen miért kell fejet hajtani a házba való belépéskor.
Rengeteg élménnyel és tudással értek vissza az iskolába, és megígérték, hogy a Tájházba máskor is szívesen eljönnek.