Beiskolázási nyílt nap a Szlovákban

Írta: Mayer Sándorné

2015. 2. 11.

2015. február 11-én délelőtt beiskolázási nyílt nap volt iskolánkban.

Az érdeklődő szülőket Pecsenya Edit igazgatónő köszöntötte, majd bemutatta az iskola sajátosságait. Kiemelte a nyelvoktatás és a kompetenciamérés eredményességét, az iskola családias jellegét. Ezután bemutatkozó rövidfilmet nézhettek meg a szülők gyermekeikkel, majd betekintést nyertek az iskola hétköznapi életébe.

A délelőtt során bekukucskáltak Fábián Marianna tanárnőhöz az informatika terembe, a 3. osztályosok órájára, majd Gyöngyi Mónika tanárnőhöz angol órára, ahol az idegen nyelv oktatásáról kaptak képet az érdeklődők.

A program a 4. osztályban folytatódott, ahol láthatták a szülők, hogy milyen tudás birtokába jutnak a kisdiákok a 4. osztály közepére. Tanúi lehettek a szlovák nyelvoktatás eredményességének, és megismerhették a leendő elsős tanító néniket: Kovácsné Gombár Mónikát és délutános párját Kocsor Ágnest.

Az órák látogatása alatt a leendő elsősöknek játékkuckóval kedveskedett a délutános tanító néni.

A délelőttöt jó hangulatú beszélgetés zárta, ahol a szülők válasz kaphattak felmerült kérdéseikre.

Nyitott kapukkal és nagy szeretettel várjuk a leendő elsősöket.