Pénzügyi tanfolyam indul szerdánként

2014. 09. 30.

Iskolánk 2013. decemberében a Budapest Bank által kiírt pályázaton nyert több 100 ezer forintot pénzügyi tanfolyam megszervezésére és lebonyolítására. Az iskola felújítási munkálatainak befejezésével lehetőségünk nyílt ennek a tanfolyamnak a beindítására, sikerült jobbnál jobb előadókat megnyerni, akik a pénzügyek területén komoly szaktudással rendelkeznek, és várhatóan színes, izgalmas előadásokat hallgathatnak majd azok a dolgozók, szülők, akik eljönnek majd. Dióhéjban, vázlatosan pár szó a témákról:

-         Pénzügyi profizmus a hétköznapokban, hogyan tervezzük meg a családi vagy a vállalkozói költségvetésünket, hogyan válhatunk anyagilag stabilabbá, erősebbé?

-         Hogyan lehet egy vállalkozást beindítani és működtetni?

-         Mit kell tudni a hitelekről, milyen folyamatok zajlanak napjainkban? Hogyan kezelhető az eladósodott állapot?

-     Információk, tudnivalók az adózással, nyugdíjakkal kapcsolatosan.

-         Befektetési lehetősek, néhány alapvető információ a tőzsdéről.

-         A bankok szolgáltatásai, ezek díjai, összehasonlítások

-         Felmerülő kérdések, igények, szabad témák.

Az előadások szerdánként, délután 16-kor kezdődnek. Az első előadás október 8-án lesz, előadó: Csiga Tamás, a téma címe: Pénzügyi profizmus a hétköznapokban. Előreláthatólag a téli szünetig minden szerdán lesz egy másfél órás előadás. (kivétel az őszi szünet hete.) Az előadások ingyen látogathatók, ismétlésre nincs lehetőség.