Rozprávkové vretienko 2015

Írta: Lopusnyi Natália

2015. 5. 15.

A közelmúltban zajlott, 19. alkalommal Pozsonyban a „Rozprávkové vretienko” nemzetközi szlovák mesemondó verseny, amelyet kétévente rendeznek meg. Ebben az évben iskolánk két tanulóval vett részt a megmérettetésen: Csajbók Edina 3. osztályos és Murvai Benedek 2. osztályos tanulók képviselték intézményünket. Már az is nagy élmény volt gyermekeink számára, hogy Szlovákia fővárosában lehettek, megismerkedtek az ottani nevezetességekkel is. Az igazán nagy élmény azonban az volt, hogy szlovákiai gyerekekkel versenyezhettek, mégpedig Szlovákia legjobb mesemondóival, hiszen a versenyen hagyományosan a területi nyertesekkel mérik össze tudásukat. A kezdeti lámpalázat leküzdve nagyon ügyesen szerepeltek diákjaink. Edina a legjobb külföldi versenyző lett, Benedek pedig a kiváló előadásáért kapott oklevelet.