Semmelweis emlékév

Írta: Kovácsné Gombár Mónika

2015. 3. 19.

A Semmelweis emlékévhez kapcsolódva a Békés Megyei Könyvtár gyermekkönyvtára vidám, játékos délelőttöt szervezett általános iskolák 3-4. és 5-6. osztályai számára. Iskolánkat a negyedik osztály tanulói képviselték Karácsonyiné Belicza Edit és Kovácsné Gombár Mónika vezetésével.

A tanulók érdekes csoportmunkákban vehettek részt, melynek keretében a könyvtári könyveken keresztül ismerkedtek meg közelebbről a testük működésével, megnézhették, hogy van –e lúdtalpuk, illetve, hogy milyen vércsoport kiknek adhat és kitől kaphat vért, vagy kipróbálhatták a vakok és gyengén látók számára kifejlesztett nagyítót is, amellyel könnyebbé válhat az olvasás.

A gyerekek nagyon élvezték a könyvtárban eltöltött időt, hiszen játékosan juthattak új információkhoz testük működésével kapcsolatban.

További képek a Képgalériában