Színházlátogatás

Irta: Gyurkó Edit

2014. 10. 01.

Iskolánk már évek óta munkakapcsolatban áll a Békéscsabai Jókai Színházzal és a Napsugár Bábszínházzal. Rendszeresen visszük tanulóinkat kulisszajárásra, előadásokra, sőt, a színpadon is szerepeltek diákjaink.

Szeptember 25-én a „Lovak” című musical – táncjáték főpróbáját nézhették meg kollégiumunk lakói kedvezményes jegyekkel. A színházvezetés nagylelkű támogatása volt ez, amivel a következő nemzedék színházlátogatóvá nevelését igyekeznek segíteni. A darab megtekintése előtt a diákok betekinthettek a színház kulisszái mögé, megismerkedhettek a színházi háttérszakmákkal. Korábban nem is gondolták milyen sokan dolgoznak egy-egy darab színrevitelén, és néhányuknak felkeltette érdeklődését a színházi munka.

A kulisszajárást is, és az előadást is nagyon élvezték tanulóink, és azt mondták, máskor is szívesen mennének színházba.