Versenyre fel!

Írta: Fábián Mariann

2015. 10. 13.

Október van. Az idő odakint szomorú. Esik az eső, fúj a szél, hideg van. A legjobb ilyenkor egy meleg szobában, annak egy meghitt zugában ….. a neten kutatni versenyfeladatok megoldásai után. J

Na, jó - mondom én ezt, tanárként ….. és csak reménykedem, hogy mondja ezt még néhány diák rajtam kívül!

Idén is útjára indítjuk az online természetismereti versenyt.

7. osztályosok versenyre fel!

Kell egy csipet elszántság, hogy benevezzetek,
egy kis kitartás, hogy végigcsináljátok,
egy adag kreativitás, hogy rájöjjetek a megoldásra,
néhány barát, aki besegít,
anya konyhájából egy-két eszköz a kísérletekhez,
és persze jókedv, csakúgy!

Az elmúlt tanévben 27 tanuló vett részt a versenyen. 3 fős csapatokkal lehetett nevezni, 5 csapat nevezett Szarvasról, 2 csapat Tótkomlósról, 2 csapat iskolánkból.

A verseny 2 fordulós volt, szerepelt feladat matematika, fizika, földrajz, kémia, biológia tantárgyak köréből.

Év végén eredményt hirdettünk, ahol az első három helyezett munkáját Tescoban beváltható pénzutalvánnyal díjaztuk.

Eredmények:

helyezés

iskola (csapat)

nevek

I.

Tókomlós (Csabiék)

Bajczer Csaba
Czirle Stella
Klement Kiara

II.

Békéscsaba (Herman Ottó követei)

Dunai Dóra
Szarvas Lea
Víg Bence

III.

Tótkomlós (Tudorkák)

Lehoczki Balázs
Osztorluczki Anett
Szigeti Gréta

Gratulálunk az elért eredményekhez!

Az eredményhirdetés (egy tanítási nap) során a helyezettekkel kísérleteztünk, játszottunk. A fotók ezen az eseményen készültek:

További képek