Csládi karácsony az óvodában

Írta: Eperjesiné Cséffai Csilla óvodavezető

2015. 12. 14.

Az adventi koszorún lassan felgyullad a negyedik gyertya lángja, nemsokára megszólal a karácsonyi csengő, egyre inkább átjár mindannyiunkat a Karácsony varázsa.

A Karácsony a legszebb, legbensőségesebb ünnepünk, elsősorban a lelkekben ragyog fel. A fényt, az adventi koszorún és karácsonykor a fenyőfákon, a nyugodt, békés lángú gyertya adja, amely az emberek szívét melegséggel és örömmel tölti meg.

A szeretet érzésétől vezérelten került sor 2015. december 9-10-11-én óvodánk három csoportjában a meghitt hangulatú ünnepségekre, a „CSALÁDI KARÁCSONY”-ra. A gyerekek versekkel, dalokkal, betlehemes játékkal, valamint a maguk készítette ajándékokkal lepték meg szüleiket. Az ünnepi asztalon a szorgos óvodás kezek munkájának eredményeként szépen díszített mézeskalácsok várták a vendégeket, amelyeket a szeretet és az összetartozás jegyében lobogó gyertyaláng fényében fogyaszthattak el.

Ilyenkor, az elcsendesedés idején van igazán alkalmunk arra, hogy rohanó világunkban egy kis szünetet tartsunk és szeretteink körében békésen, meghitten ünnepeljünk. Olyan jó lenne, ha egész évben éreznénk ennek az ünnepnek a melegét és megtartó erejét. Kívánjuk mindenkinek, hogy a szeretet és a vele járó békesség tegye széppé az ünnepeket a családok számára is!

Aranyosi Ervin: Legyen a Karácsony

Idén a Karácsony szeretetben teljen,

minden szerető szív fényben ünnepeljen!

Legyen időnk végre egymásra figyelni,

rohanó világban, békét ünnepelni!

Kapjon könnyed szárnyra karácsonyi ének,

teljen meg örömmel a szív, és a lélek!

Színes gyertyák lángja fényesen lobogjon,

minden szerető szív boldogan dobogjon!

Legyen a karácsony gyógyító, szép ünnep,

mikor félelmeink messzi múltba tűnnek!

Elment szeretteink újra visszatérnek,

feltörnek lelkünkből csodaszép emlékek.

Ne csak étkezéskor terüljön az asztal,

ülj le beszélgetni, van, kit megvigasztal,

a család tagjai kapjanak figyelmet,

legyen meglett korú, felnőtt, avagy gyermek.

Legyen a Karácsony végre igaz ünnep,

hol a sérelmeink elfogynak, eltűnnek!

A bánat helyébe, végre jó kedv lépjen,

s ez a boldog ünnep, véget sose érjen!

Letöltés helye: http://versek.aranyosiervin.com/tag/karacsony/