Intézményünk az élmezőnyben a gimnáziumok pedagógiai hozzáadott érték alapján számított rangsorában

Írta:

2016. 1. 6.

A gimnáziumok pedagógiai érték alapján számított országos rangsorában intézményünk a 34. helyen található. Ez a rangsor nem a szimpla eredményeket méri, hanem az iskolák tényleges erőfeszítésének sikerét, azt, hogy melyik iskola tud a legtöbbet fejleszteni diákjai teljesítményén.

A gimnáziumok pedagógiai hozzáadott érték alapján elkészített rangsorát Nahalka István oktatáskutató tette közzé. A rangsor elkészítéséhez az országos kompetenciamérések szövegértési- és matematikai eszköztudást vizsgáló tesztjeinek átlageredményeit vette alapul. A pedagógiai hozzáadott értéket alapul vevő rangsorolás módszertanát Neuwrith Gábor oktatáskutató dolgozta ki.

Intézményünk figyelemre méltó eredménye a nevelőtestület magas színvonalú pedagógiai kultúráját tükrözi.

Nahalka István cikke elérhető: http://www.tani-tani.info/meg_egy_rangsor

A teljes rangsor letöltése (xls)