Gyereknapi vigadalom

Írta: Lipták Zsolt, kollégiumi nevelő

2017. 06. 23.

Az iskolában hagyományosan megrendezésre került a nagysikerű gyermeknap, amit a diákok már nagyon vártak. Reggeltől színes és szórakoztató programokon vehettek részt a diákok. 8 órától több helyszínen indult egyszerre a rendezvény, az udvaron Dunai Dóra és Arnóczki Szabina (9. osztály) csillámtetkót készítettek bárki számára, ahol nem csak a diákok, de a pedagógusok is szívesen magukra öltöttek különböző alakzatokat. Szatmári Enikő önkéntesként arcfestéssel emelte a hangulatot, ahol hosszú sor alakult ki a nagy érdeklődésnek köszönhetően. A röplabdások a tornateremben összemérhették erejüket, ahol szoros szettek zajlottak. A focipályán három csapat játszott egymás ellen, ahol a párharcok nagy jelentőséggel bírtak a végeredményekben. Ez után kezdődött a Ki mit tud, ahol a tanulók színesebbnél színesebb előadásokat produkáltak, és megmutathatták magukat a „Nagyszínpadon”. Ebéd után ügyességi versenyek folytak az udvaron, halacskahorgászat, ugrókötelezés, aszfaltrajzverseny. Majd kora délután Hevesi Imi az ebédlőben egy fergeteges koncertet adott nekünk, ahol az óvodások egy része is bekapcsolódott. Különböző hangszereket ismerhettünk meg, és a hangulatról csak annyit mondhatok, hogy még egy húr is elpattant a vehemens gitározás közben. Zárásként az udvaron az elmaradhatatlan kötélhúzás következett, ahol az erőviszonyok nem mindig voltak kiegyenlítettek, de a hangulaton ez nem mutatkozott.

A képeket készített: Fábián Marianna

További képek