Cez Nadlak je… - 2016.

Írta: Szatmári Enikő, 9. osztályos tanuló

2016. 10. 5.

2016. szeptember 22-25. között már 18. alkalommal rendezték meg a romániai Nagylakon a „Cez Nadlak je…” nemzetközi népdaléneklési versenyt. A versenyen szerbiai, romániai és magyarországi gyermekek mutatták be énektudásukat természetesen szlovák nyelven. Iskolánkat 3 tanuló képviselte: Murvai Benedek 4. osztályos, Gergő Marcell 6. osztályos és Szatmári Enikő 9. osztályos diákok. A néhány nap alatt nagyon jól érezték magukat, új barátokra is szert tettek. Mindhárom tanuló először vett részt ezen a nívós, népszerű rendezvényen és nagyon szép eredményeket értek el. Benedek a zsűri speciális díját, Enikő pedig a szervezők különdíját hozhatta haza a kimagasló teljesítményéért, a sok-sok jó élmény mellett. A három diák boldogan, élményekkel tele tért haza iskolánkba.