Ballagás, évzáró a Szlovák Iskolában

Írta: Bagyinkáné Alberti Klára, 7. osztály osztályfőnöke

2018. 06. 20.

2018. június 16-án, szombaton került sor iskolánkban a nyolcadikos osztályosok ballagására és az ezzel egybekötött tanévzáróra. Osztályommal, a hetedikesekkel lelkesen készültünk, hiszen számunkra ez egyfajta próbatétel volt. Már hetekkel korábban nekiálltunk a búcsúbeszédünk megfogalmazásának, a ballagási tarisznya kiválasztásának és tartalommal való megtöltésének. A neheze azonban ezen a szombati napon várt ránk: be kellett rendeznünk az iskola udvarát az ünnepeltek és vendégeik számára, fel kellett díszítenünk a nyolcadikosok osztályát és magát az iskola belsejét is. Munkánk végeztével izgatottan vártuk a rendezvényt. A hagyományos csengő adta meg a jelet a ballagóknak, akik Mayer Sándorné osztályfőnök vezetésével járták végig általános iskolai éveik helyszíneit. Lent az udvaron a Puskás József szavalt el egy nagyon szép szlovák verset, Kolysza Hanna és Szabadi Kata pedig szívhez szóló beszédben búcsúztak el tőlük. A nyolcadikosok nevében Molnár Sára búcsúzott, Saliga István pedig verset mondott. A ballagás végeztével iskolánk kiemelkedő tanulói vehették át megérdemelt jutalmukat, amely idén is, mint mindig, egy értékes könyv volt. Ezután iskolánk volt címzetes igazgatóját, Chlebniczki Jánost köszöntöttük gyémántdiplomájának átadása alkalmából, és elbúcsúztunk a szülői munkaközösség leköszönő elnökétől, Szalók Évától.

A legnagyobb sikere Pecsenya Edit igazgatónő következő mondatának volt: „A 2017-18-as tanévet ezennel bezárom.”

Nekünk, hetedikeseknek már csak annyi dolgunk volt, hogy mindent visszapakoljunk a helyére, ami gyorsan meg is történt. Mindvégig segítségünkre voltak a hetedikes tanulók szülei is. Köszönjük!

További képek