26. békéscsabai Garabonciás Napok

Írta: Kesjár Daniella 11. osztály

2017. 10. 09.

Október 1-én, a fáklyás felvonulással kezdetét vette Magyarország legnagyobb diákfesztiválja, a Csabai Garabonciás Napok, melyet immáron 26. alkalommal rendeztek meg. Idén tíz iskola állított ki jelöltet, akik stábjukkal egy héten keresztül programokkal kedveztek a csabai fiatalságnak, hogy eldőljön, kit választanak meg diákpolgármesternek.

Iskolánk is képviseltette magát, ugyanis a szerdai sporteseményen 20 fős sárkányhajós-csapattal vettünk részt, valamint 10 elektor és 2 zsűri, Szarvas Lea és Kesjár Daniella is a mi iskolánkból került ki. Ezek mellett hatalmas öröm, hogy Horváth Henrietta Hilda, 9. osztályos tanuló 1. helyezést ért el az iskolák közötti rajzpályázaton.

Az esemény 5-én ért véget, azonban a felejthetetlen élmények és a rendezvény utáni hangulat még sokáig fog élni a diáktársak között.