Cez Nadlak je szóló ének verseny

Írta: Ocsovszki Ildikó, tanár

2017. 10. 04.

Szeptember 21. és 24. között rendezték meg Nagylakon a Dél-alföldi szlovák népdalénekesek Cez Nadlak je szóló ének versenyét. Iskolánkból 4 tanuló mérte össze erejét romániai, szerbiai szlovák dalosokkal. Minden résztvevő előadott egy-egy népdalt a péntek- és szombat esti hangversenyen. Az eredményt a vasárnap esti gálakoncerten hirdették ki. Az első korcsoportban (8-12 évesek) a 4. osztályos Krajcsovicz Hanna énekével elbűvölte a zenekar tagjait. A zenekar külön díját kapta. Szintén az első korcsoportban indult Murvai Benedek 5. osztályos tanulónk, aki a zsűri különdíját hozta haza. Legnehezebb dolga a 13 éves Gergő Marcellnek volt, aki a nagylétszámú korcsoprtjának (13-17 évesek) legfiatalabb, legtapasztalatlanabb, egyben egyetlen fiú tagja vot. Ennek ellenére szépen, tisztán énekelt. Ebben a kategóriában Szatmári Enikő kapta a Naše snahy című újság különdíját. A helyi média az esti koncerteket élőben közvetítette a facebookon. A felvételek megtekinthetők a Romániai Szlovákok és Csehek Demokratikus Szövetsége (Dzsčr Nadlac) veboldalán.