Szlovák pacsirták a Csabagyöngyében

Írta: Karácsonyiné Belicza Edit

2018. 04. 23.

Ebben az évben 22. alkalommal rendezték meg a Városi népdaléneklési versenyt. Iskolánk évről évre képviselteti magát ezen a rangos eseményen.

Ennek a versenynek a kapcsán sokan új népdalokat tanulnak. Nekünk itt is módunk van kultúránk e szeletét megmutatni, és a sok magyar népdal között a szlovák hagyományokat őrizni és ápolni. A zene csak pozitív hatással lehet a személyiségre, a gyermek személyiségének fejlődésére. Amíg ezeket a dalokat tanulják, erősödik a kitartásuk, a szorgalmuk, az elszántságuk, az önfegyelmük, a fellépésük, a magabiztosságuk.

Szinte mindegy is, milyen végül a minősítés, mert mindenki győztes, aki elindult és végigment a felkészülés hosszú, rögös útján!

Iskolánk tanulói idén is nagyon szép eredményeket hoztak el.

Krajcsovicz Hanna 4. osztályos tanuló 3-4. osztályos korcsoportban szóló kategóriában arany minősítést kapott.

A negyedik osztályos csoportunk, melynek tagjai: Gulyás Bernadett, Hankó Benedek, Káli Adina, Krajcsovicz Hanna, Szabó Nikolett, Varga Kata a 3-4. osztályos korcsoportban arany minősítést kapott.

A hatodik osztályosok csoportja az 5-6. osztályos kategóriában bronz minősítést kapott: Csajbók Edina, Dózsa Barbara, Csepregi Tünde, Chrappán Kata, Marik Panna, Kabai Ármin.

A 7-8. osztályos korcsoportban Kokavecz Laura - Kolysza Hanna produkciója a csoportos kategóriában arany minősítést eredményezett.

Az általános iskolás diákokat Ocsovszki Ildikó tanárnő készítette fel a versenyre.

Gimnazistáink közül Szatmári Enikő tizedik osztályos tanuló képviselte iskolánkat, akit édesanyja, Szatmáriné Balogh Erika készített fel, ő bronz minősítést kapott.

Minden versenyzőnek gratulálunk és további eredményes munkát kívánunk!