Rendhagyó népismereti óra

Írta: Kovácsné Gombár Mónika, tanár

2017. 09. 24.

2017. szeptember 14-én iskolánk harmadik osztályos tanulói rendkívüli népismeret óra keretében ellátogattak a Szlovák Kultúra Házába, ahol megtekintették a Nyitrán élő Kraszkó házaspár eredeti magángyűjteményéből nyílt kiállítást, ami szlovákok lakta települések népviseleteit  mutatta be.  A tanulók érdeklődve figyelték az egyes díszes darabokat, a fejkendőket, keszkenőket, rakott szoknyákat, mellényeket és az ünnepi alkalmakkor viselt öltözeteket vagy egyéb kiegészítőiket is. Többek elmondása alapjából az is kiderült, hogy családjukban szintén fellelhető egy-egy hagyományt őrző ruhadarab, sőt, komplett öltözetek is.

A gyerekek jól érezték magukat ezen a rendhagyó órán, ahonnan élményekkel gazdagodva érkeztek haza.