Farsangi vigadalom

Írta: 8. osztály

2019. 03.13.

Február 22-én délután az iskolánkban a hagyományokhoz híven megtartottuk a tél búcsúztató vigadalmat, a farsangot.

A 8. osztály hosszas előkészület és szervezés után jó házigazdaként navigálta az egész rendezvényt. Az előtérben bőséges büfé fogadta a vendégeket. Volt minden, mi szem-szájnak ingere: szendvics, sütemény, no és az elmaradhatatlan fánk. Az anyukák mosolyogva kínálták a finomságokat. Színpompás tarkaságba öltözve vidám forgataggá vált az iskola. Furcsábbnál furcsább öltözékdarabok tűntek fel a folyosón. Az anyukák maszkmesterré válva sminkelték, öltöztették a lelkes fellépőket. Még egy utolsó öltés a ruhán, a lufik felfújása, a jelmez bebiztosítása, hogy menet közben is tökéletes maradjon, mindez vidám kacagás és lelkes izgalom közepette jelezte, hogy már csak percek kérdése, és következhet az attrakció. A csorvási mazsorett csoport táncával minden fellépő bevonult, egyenként bemutatkozott. Az izgalom a tetőfokára hágott. Voltak egyéni, de csoportos jelmezesek is. Időnként egyáltalán nem lehetett sejteni, kit takar az álca. A szülők aggódó, szeretettel óvó tekintettel követték csemetéik minden mozdulatát. Vajon elégedett-e a zsűri? Vajon elég meglepő-e a ruha? A hercegnők méltóságteljesen lejtettek a katonák közt. A zsűrinek valóban nehéz feladat volt sorrendet állítani a jelöltek közt. A mazsorett csoport tagjai elkápráztatták a nézőket, de egyben fergeteges hangulatot alakítottak ki, és végül közös énekléssel vált egy csapattá az iskola apraja-nagyja. A nyolcadikosok egy táncot mutattak be, amit a szlovákiai táborban tanultak, és többen csatlakoztak is hozzájuk. Aztán a felszabadult tánc, a diszkó következett. A hangulat egyre oldottabbá vált. A zsűri eredményhirdetése során, amit nem csupán a gyerekek, de a szülők éppoly nagy izgalommal követtek, megszülettek a csodás eredmények. Ezek után a tombolasorsolás következett. Feszült figyelemmel vártak minden kihúzott számot, hogy vajon ki nyeri a jobbnál jobb ajándékokat. Igazán fantasztikus szponzorokat sikerült a szervezőknek megnyerniük. Volt ingyenes szemvizsgálat, kozmetikai kényeztetés, többféle vásárlási utalvány, finomságok és hasznos dolgok, de a legrendkívülibb ajándékok közt volt egy Munkácsy Hotel welness belépő is.  Mindeközben az iskola egy nagy családi összejövetellé vált, ahol a gyerekek kerültek a középpontba. A szervező nyolcadikos osztály dicséretképpen egy szülő felajánlásának köszönhetően egy nagy tortával ünnepelhette a remek munkát.

Összességében nagyon vidáman búcsúztattuk el a telet, és emlékezetes marad egy-egy családi fotón a felhőtlen, boldog, mosolygós gyermekarc, amiért mindenképp megérte a fáradság mindenki részéről.

További képek