Fizika napja

Írta: Fábián Marianna

2019. 4.16.

Egy diákom próbált csőbe húzni a következő kérdéssel:

"Tanárnő!" - kezdte, "Milyen összefüggés van a tér, a tömeg és az idő között?"

Kezdő tanárként még minden tanóra utáni kérdést komolyan vettem, ráadásul a tanóra anyagától nem is álltak messze a fogalmak, így törtem a fejem erősen, hogy persze, speciális relativitáselmélet, meg satöbbi, ne de pont ezekkel a paraméterekkel??? - még mindig Micimackóhoz hasonlóan törtem a buksim, amikor már minden diák szélesen mosolygott, megadtam magam, és megkaptam a választ:

"Ha jó az idő a tömeg kimegy a térre." - és milyen igazuk volt!

Kezd már végre jó idő lenni - végre-, ki, a térre csábul minden kisdiák, de én hétfőn, a menzára csábítottam az érdeklődőket, a mára már 4. alkalommal megrendezett Fizika napjára.

A 8. osztály lelkes segítőtársam volt ezen a napon, segítettek előkészülni, felügyeltek az egyes kísérleteknél, amelyeket minden látogató kipróbálhatott. A kísérletek mindegyike a statikus elektromosság témakörével volt kapcsolatos.

Csináltunk Einstein hajat, forgattunk gyufaszálat, jedi erővel megmozgattuk a fém flakonokat és papírgurikákat, megcsodáltuk a mágikus plazma gömböt, stb.

Az egyik csoport a látogatás végén tapssal jutalmaztak bennünket és ígérték, hogy jövőre is eljönnek. Remélem így lesz!