17. Honvédelmi Haditorna

Írta: Lipták Zsolt

2018. 10. 11.

Iskolánk ebben a tanévben is szerepelt a Magyar Tartalékosok Szövetsége (MATASZ) által szervezet Honvédelmi Haditornán szeptember 28-án a repülőtéren. Két csapattal indultunk, egy általános iskolaival és egy középiskolaival, és további két tanulónk a MATASZ színeiben versenget. Az általános iskolai csapatban Kolysza Hanna Sára, Bobvos Bálint, Kása Róbert 8.-os tanulók és Nagy Levente 7.-es tanuló szerepelt. A középiskolás csapatban Gyöngyi Bátor Barnabás, Pálvölgyi Szilveszter, Seres Zsolt 12.-es tanulók és Szabó Richárd 10.-es tanuló volt. A MATASZ színeiben Szabadi Kata 8. osztályos tanuló és Szabadi Luca 5. osztályos tanuló voltak.

A versenyen a diákok összemérték tehetségüket lövészetben, íjászatban, futásban, akadálypályán, szellemi totóban, egészségügyi ismereteikben, tereptan tudásukban és kötélhúzásban. Csapataink sikeresen végigmentek a különböző „próbákon”, és a középiskolai csapatunk különdíjban részesült, mert az akadálypályát leggyorsabban ők teljesítették. A kötélhúzásban a középiskola csapat a döntőbe jutásért kapott ki, míg az általános iskolai csapat a döntőben maradt alul a másik csapattal szemben. Összességében mindenki jól érezte magát.