Nálunk botorkáltak a micro:bit-ek!

Írta: Fábián Mariann, informatika tanár

2018. 12.06.

Egy hónappal ezelőtt ajánlott csomagot kapott az iskolánk egy másik iskolától. A csomagban 10 db micro:bit-nek nevezett eszközök voltak, néhány kiegészítő tartozékkal. Az eszközök 4 héten át tartó kölcsönzését a NJSZT és az ELTE T@T labor közreműködésének köszönhettük.

A micro:bitek felfedezését rögtön elkezdtük, 6. osztálytól 11. osztályig ismerték meg a tanulók az eszközöket.

Ezalatt a pár hét alatt az egyszerű animáció készítéstől, az okos kijelző készítésén, hóesés szimuláción, stb. keresztül eljutottunk bonyolultabb játékok készítéséig is. Szájról szájra terjedt a hír, melyik osztály milyen játékot „fejlesztett”, amit mindenki látni és majd elkészíteni akart.

Letelt a 4 hét, átnézzük, csomagoljuk, majd mi is postázzuk az eszközöket egy újabb iskolának, ahol újabb diákok ismerkedhetnek meg vele, és élvezhetik az okos eszköz adta lehetőségeket, s mindeközben olyan tudásra tesznek szert, olyan gondolkodásmódot sajátítanak el, amely a XXI. században szinte nélkülözhetetlen.