Színház az élet

Írta: Varga Edit, középiskolai tanár

2018. 11.18.

Immáron hagyománnyá vált, hogy iskolánk tanulói és a szülők a budapesti Katona József Színházba járunk. November 17-én Gogol: Holt lelkek című darabját néztük meg. Még 5 előadást válogattunk be a bérletbe, ezek: Puskin: Borisz Godunov (Rendező: Zsámbéki Gábor), Ithaka (Rendező: Székely Kriszta), Martin McDonagh: Hóhérok ( Rendező: Gothár Péter), Ürgék (Rendező: Pelsőczy Réka),Berlin, Alexanderplatz ( Rendező: Kovács D. Dániel).

A délután során még a Vörösmarty tér karácsonyi vásár forgatagába is eljuthattunk. Az előadás után lehetőségünk nyílt a rendezővel: Dankó Istvánnal és Elek Ferenc színésszel beszélgetni. A csoport tagjai zömében már rutinos színházlátogatók. Igazán példaértékű, hogy egy családból akár több gyerek is járhat egy ilyen pesti színházba, és a szülők vállalják ezt az anyagi ráfordítást is! Ezért jár az igazi köszönet és elismerés!